Pięknie przystrzyżone krzewy i drzewka, mogą być powodem do dumy u niejednego właściciela ogrodu. Celem ułatwienia sobie zadania, warto skorzystać z nowoczesnego sprzętu, jakim są elektryczne nożyce do ogrodu. 

Elektryczne nożyce ogrodowe – czym są? 

Elektryczne nożyce są nowoczesnym sprzętem, który ułatwia wykonywanie prac oraz utrzymanie porządku w ogrodzie. To akcesorium łatwe do obsługi, dlatego z pewnością poradzi sobie z nim każda, nawet początkująca osoba.

Elektryczne nożyce do ogrodu – kiedy się sprawdzą? 

Nożyce elektryczne sprawdzą się przede wszystkim u tych osób, które mają krzewy ozdobne albo żywopłot wymagające regularnego przycinania. 

Wystarczy podłączyć je do źródła zasilania, najlepiej doprowadzonego do ogrodu przy pomocy przedłużacza, co wpłynie na znaczącą poprawę komfortu pracy. Trzeba jednakże zachować ostrożność, bowiem kabel może się zaplątać, co będzie przyczyną niebezpiecznej sytuacji. 

Nieduża waga oraz poręczny kształt sprawiają, iż takie nożyce są doskonałe dla hodowców berberysu, albo bukszpanu. Prosty mechanizm ułatwia obsługiwanie nożyc ogrodowych w wersji elektrycznej, dzięki temu wykonywane z ich zastosowaniem pracę, są po prostu łatwiejsze. Idealnie sprawdzają się także podczas ścinania rosnących wysoko żywopłotów, lub gałęzi. 

Elektryczne nożyce ogrodowe są wspaniałym narzędziem, kiedy konieczne staje się utrzymanie drzewek, krzewów, a tym bardziej żywopłotów w odpowiednim stanie. Rośliny można dopasować w taki sposób, aby były naturalnym ogrodzeniem, trzeba jednakże zadbać o nadanie im właściwej formy. W takim celu konieczne jest ich regularne przycinanie i formowanie w odpowiedni kształt. 

Elektryczne nożyce ogrodowe sprawdzają się także podczas jesiennych i wiosennych porządków, kiedy w ogrodzie przeprowadza się różne prace. Jest to doskonałe narzędzie nie tylko dla profesjonalistów zajmujących się ogrodami, ale też i dla amatorów. 

Elektryczne nożyce ogrodowe – jak dokonać ich wyboru?

Poszukując elektrycznych nożyc do ogrodu, należy zwracać uwagę na ważne parametry i kwestie. Najistotniejszym aspektem podczas dobierania tego rodzaju urządzenia, będzie jego moc wyrażona w watach. Faktem jest to, iż im większa moc, tym urządzenie będzie pracowało wydajniej. 

Osoby zajmujące się zawodowo ogrodnictwem uważają, iż dobrej jakości nożyce elektryczne do ogrodu domowego, winny mieć minimum 400W, zaś częstotliwość skoków powinna oscylować w granicy 1500/min. 

Konieczne będzie również wzięcie pod uwagę przekładni. Powinna być ona solida, oraz zrobiona z wytrzymałego surowca. Konieczne są też różnego typu blokady na ostrze, które potrafią się dopasować do przycinanego surowca. 

Plusem nożyc elektrycznych do ogrodu, jest z pewnością ich niewielka waga i cicha praca. Dzięki czemu ich praca nie będzie przeszkadzać sąsiadom. Warto jednakże mieć na uwadze, iż nie można ich używać podczas opadów deszczu, lub kiedy rośliny pokryte są przez rosę czy płatki śniegu.